Načíst uživatele

Především je nutno poznamenat, že obvykle není nutné importovat uživatele dávkově – chcete-li omezit množství administrátorské práce, seznamte se nejprve s možnostmi autentizace, které nevyžadují manuální údržbu, jako je například připojení k již existujícím externím databázím nebo vytváření účtů samotnými uživateli. Viz stránku "Metoda ověřování" ve správcovském menu.

Pokud jste si jisti, že chcete importovat větší množství uživatelských účtů z textového souboru, musíte dodržet tento formát:

Zde je příklad platného souboru pro import:

username, password, firstname, lastname, email, lang, idnumber, maildisplay, course1, group1, type1
lazar, tajneheslo, Markéta, Lazarová, marketa@server.cz, cs, 3663737, 1, Intro101, Skupina A
janovak, heslotajne, Jan, Novák, janovak@kdesi.cz, en, 6736733, 0, Advanced202, Skupina 3, 3

Aktualizace stávajících účtů

Ve výchozím nastavení Moodle předpokládá, že vytvoříte nové uživatelské účty a přeskočí záznamy, kde uživatelské jméno odpovídá existujícímu účtu. Pokud však nastavíte možnost "Aktualizovat stávající účty" na hodnotu Ano, budou stávající uživatelské účty aktualizovány.

Při aktualizaci stávajících účtů je možné změnit také uživatelská jména. Nastavte volbu "Povolit přejmenování" na hodnotu Ano a vložte do souboru pole nazvané oldusername.

Upozornění: Chyby při aktualizaci stávajících účtů mohou negativně ovlivnit uživatele. Při použití těchto možností aktualizace postupujte opatrně.

Rejstřík všech souborů nápovědy
Zobrazit tuto nápovědu v jazyce: English